Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grupa Azoty bliżej z Instytutem Nowych Syntez Chemicznych. Będą nowe projekty i staże dla pracowników

Wspólne projekty badawcze, prace przy opracowywaniu nowych produktów i ich wdrożenie – to założenia umowy, którą dziś podpisali przedstawiciele Grupy Azoty i naukowcy z Instytutu Nowych Syntez Chemicznych. Na bliskiej współpracy spółki i instytutu skorzystają też pracownicy spółki i instytutu, dla których zostaną zorganizowane staże pracownicze i tzw. doktoraty wdrożeniowe.

Dziś GA i INSC potwierdziły chęć dalszej współpracy podczas spotkania z wojewodą lubelskim. Spółka podpisała z Instytutem list intencyjny, który zakłada m.in. uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych projektach badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych dla opracowania nowych produktów i technologii ich produkcji oraz wdrożenie tych produktów.

- Podpisany dzisiaj list intencyjny to kolejny krok w stronę nowoczesnej chemii i wzmocnienia pozycji Grupy Azoty nie tylko na bardzo konkurencyjnym rynku europejskim, ale wśród liderów rozwiązań chemicznych na całym świecie. Jestem przekonany, że długofalowa współpraca z tak renomowanym ośrodkiem badawczym jakim jest Instytut Nowych Syntez Chemicznych i możliwość korzystania z wiedzy, doświadczenia i umiejętności zespołu wybitnych naukowców zaowocuje przełomowymi rozwiązaniami – powiedział dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty.

Dyrekcja spółki chce, żeby dzięki współpracy z Instytutem korzystały nie tylko jednostki związane z puławskimi Zakładami, ale także pozostały „spółki-córki”. Mowa np. o modernizacji dwóch linii produkcyjnych Wytwórni Amoniaku w Grupie Azoty Police. Owocem porozumienia GA i INSC była także budowa instalacji odsiarczania spalin oraz produkcja katalizatorów w Puławach.

Spółka i Instytut są jeszcze w trakcie prac nad formułą inteligentnych nawozów, których skład ma być dostosowany do rodzaju gleb i roślin, do których zostanie użyty.

- Współpraca Instytutu Nowych Syntez Chemicznych z Grupą Azoty to modelowy przykład wykorzystania możliwości polskiej nauki we wdrażaniu innowacyjnych technologii w przemyśle. Jestem przekonany, że nowoczesne rozwiązania zarówno w obszarze tzw. wielkiej syntezy chemicznej jak i biotechnologii oferowane przez nasz ośrodek badawczy przyczynią się do poszerzenia oferty produktowej Grupy Azoty oraz pozytywnie wpłyną na rozwój polskiej chemii– podkreśla prof. Janusz Igras, Dyrektor Instytutu Nowych Syntez Chemicznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poniatowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto