MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 11.12.2022: Poniatowa, 4.12-10.12.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Poniatowej

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 4.12 do 10.12.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 4.12 do 10.12.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Poniatowej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.12 a 10.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Top 20! Najśmieszniejsze nazwy miejscowości w województwie lubelskim. Sprawdź, czy znasz wszystkie z nich”?

Przegląd tygodnia: Poniatowa, 11.12.2022. 4.12 - 10.12.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Top 20! Najśmieszniejsze nazwy miejscowości w województwie lubelskim. Sprawdź, czy znasz wszystkie z nich

Zebraliśmy najśmieszniejsze nazwy miejscowości w naszym województwie. Sprawdź czy je znasz, a może odwiedziłeś którąś z tych miejscowości. Niektóre z nich mają poniżej 50 mieszkańców. Może Złojec nie boi się Bójki, ale na pewno Misie bawią się w Biesiadkach. Zobacz, które miejscowości pojawiły się w zestawieniu. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Takie są ceny warzyw i owoców na chełmskim bazarze przed świętami Bożego Narodzenia. Zobacz zdjęcia

Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia już się rozpoczęło. Trwają przygotowania do tego co trafi na świąteczny stół. Sprawdziliśmy ceny warzyw, owoców, suszu i ryb na miejskim bazarze przy Placu Kupieckim w Chełmie.

📢 W Lublinie trwają mistrzostwa świata w karate tradycyjnym. To początek nowej drogi

Od piątku do niedzieli lubelska hala Globus będzie areną mistrzostw świata w karate tradycyjnym oraz Pucharu Świata Dzieci.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 11.12.2022: 4.12-10.12.2022 Poniatowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Poniatowej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dzik jest dziki, dzik jest zły? Coraz częściej spotkasz go na swojej drodze w środku miasta. Dlaczego dzikie zwierzęta wychodzą z lasu?

Zwierzęta wkraczają do miast nie od wczoraj, chociaż to w ostatnich latach możemy spotkać je na naszej drodze coraz częściej. Rodziny dzików szukają jedzenia w śmietnikach, zdezorientowane łosie błądzą w poszukiwaniu nowego miejsca do życia, bywają też sarny, jelenie i lisy. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje, a sposobów na to, żeby nie zachęcać ich do przekraczania progów naszych ogródków, jest kilka. O dzikich zwierzętach w miejskiej dżungli i co zrobić, kiedy je spotkamy, opowiada dr. inż. Anna Wierzbicka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

📢 Lubisz krzyżówki? Znasz jesienny kwiat na a? Albo kwiat i cukierek? Polecamy przewodnik po roślinach dla miłośników krzyżówek

Rozwiązywanie krzyżówek to dobra zabawa i gimnastyka dla mózgu. Wśród różnych haseł często pojawiają się takie, które są związane z roślinami. Padają pytania o nazwy gatunków, często w dość przewrotnej formie. Oto przewodnik po roślinach dla miłośników krzyżówek.

📢 Pociąg do Wilna i Pragi. Nowy rozkład PKP to więcej połączeń międzynarodowych i krajowych. Co się zmieni?

Podróże koleją, chociaż nieco dłuższe niż te samolotem, mają w sobie niezastąpiony urok. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, koleją dotrzemy nie tylko do największych miast kraju, ale także za granicę. W grudniu 2022 roku w życie wchodzi nowy rozkład PKP, który przewiduje realizację większej liczby połączeń międzynarodowych i krajowych. Pociągiem dojedziemy m.in. na Litwę czy do czeskiej Pragi. Co jeszcze się zmieni?

📢 Kontrola z ARiMR w gospodarstwie. Jak się do niej przygotować? Zasady i rady rolników

„Kontaktowali się ze mną z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu powiadomienia o kontroli, będą sprawdzać dokumenty i działki. Ktoś ma jakieś rady jak się dobrze przygotować?” - pyta rolników kolegów po fachu. Ci chętnie podpowiadają. ARiMR także wyjaśnia, na czym polega kontrola na miejscu z tytułu płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego. Są dwie metody: inspekcji terenowej oraz FOTO.

📢 Essa Młodzieżowym Słowem Roku 2022. Co oznacza? Czy młodzież go używa? „To słowo radosne, pełne entuzjazmu”

Młodzieżowym Słowem Roku 2022 została essa, pokonując takich kandydatów jak m.in. slay, rel, gigachad, sigma czy łymyn. „Zwyciężyło słowo radosne, pełne entuzjazmu i luzu” – podkreśla prof. Anna Wileczek, przewodnicząca jury plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. Czy młodzi ludzie rzeczywiście używają tego słowa i w jakich okolicznościach? Okazuje się, że essa może wyrażać rozmaite uczucia, ma też swoje wyrazy pochodne. Jakie? Sprawdźcie!

📢 Tanie loty do Hiszpanii: Barcelona, Malaga, Majorka, Walencja, Alicante, Madryt. Ile trwa lot, ile kosztują bilety, skąd loty bezpośrednie?

Hiszpania, jako jeden z najpopularniejszych kierunków na letnie wakacje i całoroczne city breaki, ma bardzo dobrze rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych z państwami z całego świata – dotyczy to również Polski. Z naszego kraju – jeżeli trafimy na promocję – możemy dolecieć do tej słonecznej destynacji za bardzo niewielkie pieniądze. Skąd odbywają się bezpośrednie loty do Hiszpanii? Malaga, Barcelona i inne – ile trwa lot, jakie są ceny biletów? Zapoznajcie się z najważniejszymi informacjami na temat tanich lotów do Hiszpanii.

📢 Czego szukaliśmy w Google w 2022 roku. Oto najczęściej wyszukiwane przez Polaków słowa kluczowe. Gry, filmy, osoby i więcej

Powszechny dostęp do internetu pozwala nam na bieżąco sprawdzać wszystko, co nas aktualnie ciekawi. Google przedstawiło właśnie dane o nazwie „Rok w wyszukiwarce”, które pokazują, jakie słowa kluczowe najbardziej interesowały Polaków w 2022 roku. Jest kilka niespodzianek. Sprawdźcie wyszukiwania Google w 2022 roku.

📢 Prezenty na klasową gwiazdkę. Ile trzeba wydać na upominki dla kolegów? Charytatywne akcje zamiast podarków?

Świąteczne prezenty w szkole? Ile trzeba wydać na gwiazdkowe upominki dla kolegi z ławki? Starsi uczniowie szkół podstawowych oraz licealiści organizację zakupów biorą we własne ręce. Rodzicom pozostaje więc tylko – i aż – sfinansowanie świątecznej wymiany podarunków. Coraz częściej jednak uczniowie rezygnują z kupowania prezentów na klasowe wigilie, a kwoty, jakie planowali wydać na zakupy, przekazują na szczytne cele.

📢 Lubuszanka Ela Stróżyńska nie zdołała wygrać w 11. sezonie MasterChef. Mieszkanka Grochowa pod Gubinem zajęła 3. miejsce. Jakie ma plany?

Lubuszanka Ela Stróżyńska dostała się do finału 11. sezonu programu MasterChef Polska, ale nie zdołała wygrać. Ostatecznie zajęła 3. miejsce. Zapytaliśmy mieszkankę Grochowa pod Gubinem co zamierza robić po programie. Ma jakieś plany?

📢 Fundusze przygotowane, teraz czas na ich wydanie

Zakończył się proces przygotowania Funduszy Europejskich dla Lubelskiego na lata 2021-2027. Pieniądze mają podnieść poziom rozwoju regionu do unijnej średniej.

📢 Ciao Milano! W przyszłym roku z Lublina polecimy do Włoch

Na 10-lecie swojego istnienia Port Lotniczy Lublin zapowiedział nową destynację, która zostanie otwarta w przyszłym roku. Aeroitalia uruchomi loty do Mediolanu.

📢 Pensje nauczycieli w 2023 roku. Ile zarobi nauczyciel początkujący? Co z wynagrodzeniami nauczycieli akademickich? Podwyżki i obietnice

„Wynagrodzenia nauczycieli” oraz „podwyżki dla edukacji” to frazy, które mogłyby konkurować w plebiscycie na słowo roku 2022. Zawód nauczyciela traci swój prestiż, a coraz większa liczba wolnych etatów świadczy o tym, że pensje nauczyciela nie zachęcają do pracy w szkole, czy na uczelni. Od 1 stycznia 2023 średnia pensja nauczyciela wzrośnie. Ile wyniosą podwyżki? Na co realnie mogą liczyć nauczyciele w 2023 roku?

📢 Pomarańcze to nieodłączny element Bożego Narodzenia? Oto kilka sposobów na to, jak wykorzystać skórki tych owoców. Wysprzątasz dom na błysk

Pomarańcze, zwłaszcza o tej porze roku są słodkie, soczyste i pięknie pachną. Skórki tych cytrusów mają też wiele zastosowań. Pomogą w sprzątaniu, codziennej pielęgnacji, w ogrodnictwie, ale też jako składnik przepisów. Po co wyrzucać, skoro można je wykorzystać? Pomarańcza to źródło witamin, które świetnie smakuje, jeśli jednak wyrzucasz skórki do kosza – wkrótce przestaniesz. Oto kilka sposobów na wykorzystanie skórki pomarańczy.

📢 Mikołajki w dawnych czasach. Kiedyś dzieci cieszyły się z pomarańczy i czekolady. Zobacz zdjęcia i przenieś się w czasie

Święty Mikołaj, Dziadek Mróz, Gwiazdor... nieważne kto, wraz z ich przyjściem na twarzach dzieci gościł uśmiech, ponieważ przynosił upominki. Obecnie dzieci dostają coraz bardziej wymyślne prezenty typu playstation, czy drogie klocki. Kiedyś, nasze mamy i babcie cieszyły się z pomarańczy i czekolady. Mikołajki były wyznacznikiem nadchodzących świąt, czuło się tę atmosferę w powietrzu. Aby sobie to przypomnieć, wyciągnęliśmy stare zdjęcia ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zobacz jak kiedyś świętowano Mikołajki. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Subtelne i pomysłowe ozdoby świąteczne. Efekt jest wyjątkowy! Sucha porcelana zachwyci dorosłych i dzieci

Sucha porcelana. Co to takiego? Najprościej mówiąc, to ładniejsza alternatywa znanej wszystkim masy solnej. Z suchej porcelany (nieraz nazywanej zimną porcelaną) można wykonywać plastyczne prace, które po wyschnięciu wyglądają jak zrobione z porcelany. Przez gotowe figurki lekko prześwituje światło – i tę cechę masy warto wykorzystać, przygotowując świąteczne ozdoby czy własnoręcznie wykonane upominki. Wspólne przygotowania to czas na pogłębianie relacji z dzieckiem, a plastyczne zajęcia uczą skupienia i manualnej zręczności.

📢 Był zakaz przebywania, są rekompensaty. Ale nie dla wszystkich

Ponad 11 mln zł rekompensaty otrzymali przedsiębiorcy z województwa lubelskiego, którzy działali w strefie objętej stanem wyjątkowym i zakazem przebywania.

📢 Viva Magenta to kolor roku 2023. Wybrał go Instytut Pantone. Viva Magenta będzie królowała we wnętrzach i modzie. Sprawdź, gdzie pasuje

Eksperci Instytutu Pantone wybrali kolor na 2023 rok. Ogłosili go na prestiżowych targach sztuki Art Basel w Miami. Topowa barwa na przyszły roku to PANTONE 18-1750 Viva Magenta. Kolor roku 2023 będzie stanowił najważniejszy trend w modzie, designie i innych dziedzinach życia. Zobacz, na jaki kolor najlepiej pomalować ściany, wybrać meble i modne dodatki. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać kolor roku 2023 we wnętrzach, kosmetyczce i szafie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poniatowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto