Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Częstochowska, Głogowska, Górnośląska, Katowicka, Kolejowa, Serbska, Baczyńskiego, K. K. Baczyńskiego, Kasprzaka, Zwycięzców, Chełmska, Gnieźnieńska, Męczenników Oświęcimskich, Radomska, Rzeszowska, Zamojska, Białostocka, Bukowa, Cegielniana, Fabryczna, Jesienna, Kielecka, Lubelska, Opalowa, Polna, Południowa, Północna, Słoneczna, Szarych Szeregów, Szmaragdowa, Turkusowa, Wiosenna, Zgorzelecka, Okrzei, Broniewskiego, Dolnośląska, Dygasińskiego, Huculska, Irysowa, Kalinowa, Kaszubska, Komuny Paryskiej, Liliowa, Młynarska, Rataja, Różana, Szkolna, Średnia, Św. Brata Alberta, Witosa, Zapolskiej.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO
-
2
Jerzy Zdzisław Przyłucki
28
(0,81%)
-
4
Eugeniusz Gabas
25
(0,72%)
-
6
Anita Krzyżaniak
73
(2,10%)
-
1
Bogdan Marek Hadryś
185
(5,32%)
-
5
Ewa Styś
65
(1,87%)
-
8
Elżbieta Płodzich
47
(1,35%)
-
3
Halina Rosiak
23
(0,66%)
-
7
Tomasz Chmielewski
132
(3,80%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Piotr Sławomir Pisarski
27
(0,78%)
-
1
Tadeusz Adrian Miśkiewicz
60
(1,73%)
-
2
Teresa Kosman
19
(0,55%)
-
4
Marek Wołoszyn
85
(2,44%)
-
5
Danuta Baranowska
34
(0,98%)
-
6
Jarosław Marek Brewiński
18
(0,52%)
-
8
Zbigniew Wojciech Budzyński
49
(1,41%)
-
7
Sylwia Wioletta Borowiec
34
(0,98%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT
-
3
Robert Adam Dziadul
217
(6,24%)
-
4
Piotr Waldemar Bochenek
42
(1,21%)
-
5
Elżbieta Beata Zaleska
16
(0,46%)
-
8
Robert Jacek Kaszubski
92
(2,65%)
-
6
Marzena Anna Sarnecka
20
(0,58%)
-
7
Anna Olga Kuczewska
5
(0,14%)
-
2
Łukasz Krzysztof Rubczyński
120
(3,45%)
-
1
Łukasz Matyjasek
256
(7,36%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Tomasz Daniel Matysiak
89
(2,56%)
-
1
Marcin Marian Grubizna
404
(11,62%)
-
4
Karolina Laska
23
(0,66%)
-
3
Aneta Iwona Górniak
53
(1,52%)
-
5
Adrianna Wiktoria Kaczmarek
32
(0,92%)
-
6
Andrzej Paweł Kurpiel
17
(0,49%)
KOMITET WYBORCZY ŻARSKIE STOWARZYSZENIE TOBIE I MIASTU
-
3
Anna Agnieszka Waliszewska
13
(0,37%)
-
2
Tomasz Robert Kopala
37
(1,06%)
-
8
Paweł Kazimierz Pużak
75
(2,16%)
-
7
Halina Irena Halatyn
17
(0,49%)
-
4
Jan Basztabin
100
(2,88%)
-
1
Arkadiusz Lis
216
(6,21%)
-
6
Agata Katarzyna Adamczewska
4
(0,12%)
-
5
Dariusz Paweł Grochla
68
(1,96%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Sławomir Grzegorz Wójtowicz
60
(1,73%)
-
6
Małgorzata Izabela Burzyńska
12
(0,35%)
-
3
Joanna Bronisława Issel
218
(6,27%)
-
5
Wojciech Bryjak
25
(0,72%)
-
1
Joanna Magdalena Werstler-Wojtaszek
283
(8,14%)
-
4
Jan Najbar
27
(0,78%)
-
7
Teresa Halina Graczyk
18
(0,52%)
-
8
Jan Zacharczuk
15
(0,43%)
Okręg 2
Asnyka, Batorego, Brzoskwiniowa, Budowlanych, Czereśniowa, Drzymały, Gen. Sowińskiego, Głowackiego, Jakubicy, Kołłątaja, Kilińskiego, Konarskiego, Ludowa, Malczewskiego, Malinowa, Marcinkowskiego, Morelowa, Niemcewicza, Orkana, Orzechowa, Piastowska, Rejtana, Robotnicza, Skarbowa, Staszica, Stefczyka, Wiśniowa, Zielonogórska, Czerwonego Krzyża, Paderewskiego, Chopina, Jagiellońska, Krótka, Strzelców, Żabikowska, Lutosławskiego, Nowowiejskiego, Szymanowskiego, Telemana, Wieniawskiego, 17 Lutego, Kazimierza Wielkiego, Kurpińskiego, Moniuszki od nr 21 do nr 62.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO
-
5
Mateusz Paweł Tuga
45
(1,21%)
-
1
Halina Majeryk
345
(9,31%)
-
2
Zbigniew Leon Żychowski
259
(6,99%)
-
6
Paweł Ferdynus
115
(3,10%)
-
4
Monika Joanna Dominiak
24
(0,65%)
-
3
Tadeusz Baworowski
88
(2,37%)
-
7
Ewa Laskowska
49
(1,32%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
4
Andrzej Leszek Jawornicki
16
(0,43%)
-
1
Leszek Wroczyński
291
(7,85%)
-
3
Mirosław Tomasz Jurga
24
(0,65%)
-
2
Waldemar Cezary Sajnaj
60
(1,62%)
-
5
Alfreda Nowicka
12
(0,32%)
-
6
Jowita Marta Osińska
39
(1,05%)
-
7
Anna Sylwia Bartosiak
15
(0,40%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT
-
6
Marcin Grzegorz Grześkowiak
61
(1,65%)
-
1
Grzegorz Chmielewski
169
(4,56%)
-
3
Halina Gola
32
(0,86%)
-
7
Krzysztof Adrian Siera
57
(1,54%)
-
2
Żaklina Daria Senderek- Żołudź
48
(1,30%)
-
4
Przemysław Adam Kropski
29
(0,78%)
-
5
Iwona Cieślik
104
(2,81%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
6
Katarzyna Jadwiga Kamińska
69
(1,86%)
-
1
Izabela Monika Rokicka-Lewon
211
(5,69%)
-
2
Marek Mieczysław Manda
61
(1,65%)
-
4
Marcin Klocek
28
(0,76%)
-
3
Aleksandra Emilia Hudyma
47
(1,27%)
-
5
Krystian Paweł Łabuć
21
(0,57%)
KOMITET WYBORCZY ŻARSKIE STOWARZYSZENIE TOBIE I MIASTU
-
3
Władysław Olejnik
39
(1,05%)
-
2
Monika Szewczyk
65
(1,75%)
-
4
Krzysztof Wiesław Zakrzewski
31
(0,84%)
-
1
Janina Czesława Jabłońska
109
(2,94%)
-
5
Grzegorz Moskwa
14
(0,38%)
-
6
Elżbieta Maria Laskowska
22
(0,59%)
-
7
Michał Talaga
81
(2,19%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Edward Górka
54
(1,46%)
-
7
Halina Małgorzata Stroynowska
15
(0,40%)
-
2
Magdalena Agnieszka Lenczyk
356
(9,61%)
-
5
Roman Grzegorz Reszel
19
(0,51%)
-
3
Zenon Waldemar Goliański
204
(5,50%)
-
1
Tadeusz Płóciennik
333
(8,99%)
-
6
Helena Małgorzata Kuperska
45
(1,21%)
Okręg 3
al. Jana Pawła II, Bociania, Bohaterów Getta, Chełmońskiego, Daszyńskiego, Domańskiego, Jęczmienna, Matejki, Kossaka, Kwiatowa, Nadrzeczna, Owsiana, Poznańska, Przepiórek, Pszenna, Ptasia, Rolnicza, Słowicza, Spokojna, Warsztatowa, Zielona, Żagańska od nr 1 do nr 89, Żurawia, Żytnia, Artylerzystów, Broni Pancernej, Śródmiejska, Legionistów, Lotników, Moniuszki od nr 1 do nr 20, Myśliwska, pl. Inwalidów, Podchorążych, Przeładunkowa, Browarna, Chrobrego, Cicha, Jagiełły, Kąpielowa, Mieszka I, Ogrodowa, Osadników Wojskowych, Parkowa, Plater, pl. Kaczy Rynek, pl. Kard. Wyszyńskiego, pl. Przyjaźni, pl. Rynek, Podwale, Ratuszowa, Traugutta, Wartownicza, Zamkowa, Zaściankowa, 11 Listopada, 1 Maja, Długosza, Fredry, Kalinowskiego, Ks. Ściegiennego, Miła, Obrońców, Partyzantów, Pocztowa, Pokoju, s. M. Edelburgis, Wrocławska, Bema, Boya-Żeleńskiego, Konopnickiej, Kopernika, Krasińskiego, Kraszewskiego, Łokietka, Mickiewicza, Nałkowskiej, pl. Wolności, Prusa, Reymonta, Sienkiewicza, Słowackiego, Szpitalna, Wyspiańskiego, Zakopiańska, Żeromskiego.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO
-
5
Elżbieta Małgorzata Husar-Pietrzak
20
(0,66%)
-
2
Aleksander Ryszard Słowikowski
175
(5,78%)
-
1
Czesław Ryszard Gadomski
103
(3,40%)
-
4
Robert Nowaczyński
119
(3,93%)
-
6
Ewa Maria Witkowska
52
(1,72%)
-
3
Krzysztof Neska
67
(2,21%)
-
7
Helena Bartosińska
136
(4,49%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
2
Artur Piotr Kowalczewski
37
(1,22%)
-
3
Ewa Alicja Kot
63
(2,08%)
-
1
Lucyna Grzybowicz
177
(5,84%)
-
4
Mirosław Cezary Szczepaniak
19
(0,63%)
-
6
Jan Abramowicz
17
(0,56%)
-
5
Małgorzata Dorota Domaradzka
46
(1,52%)
-
7
Lech Paweł Cytrowski
77
(2,54%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT
-
5
Piotr Paweł Bednarz
18
(0,59%)
-
1
Georgios Candekidis
166
(5,48%)
-
6
Jolanta Gradoń
5
(0,17%)
-
3
Dawid Łukasz Polok
215
(7,10%)
-
7
Roman Maciej Józefiak
50
(1,65%)
-
2
Zofia Szarejko- Michalska
62
(2,05%)
-
4
Magdalena Anna Zalewska
57
(1,88%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Grażyna Ewa Krzyżańska
49
(1,62%)
-
6
Łukasz Matysiak
81
(2,67%)
-
4
Jan Józef Werbiński
49
(1,62%)
-
1
Anna Maria Słodkowska
198
(6,54%)
-
3
Ilona Marzena Nowak
41
(1,35%)
-
2
Arkadiusz Gólski
48
(1,58%)
KOMITET WYBORCZY ŻARSKIE STOWARZYSZENIE TOBIE I MIASTU
-
2
Marta Kurałowicz
26
(0,86%)
-
1
Lesław Krzyżak
193
(6,37%)
-
5
Ireneusz Tadeusz Musiel
6
(0,20%)
-
4
Teresa Ziaja
44
(1,45%)
-
3
Adrian Janusz Laskowski
22
(0,73%)
-
6
Paulina Jolanta Szymczyk
10
(0,33%)
-
7
Ryszard Stanisław Karolak
32
(1,06%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Bogusława Małgorzata Goliańska
22
(0,73%)
-
2
Rafał Paweł Kmiecik
52
(1,72%)
-
7
Anna Lenczyk
147
(4,85%)
-
4
Marta Maria Wójtowicz
47
(1,55%)
-
5
Elżbieta Maria Harenda
23
(0,76%)
-
3
Jarosław Dac
45
(1,49%)
-
1
Adrian Andrzej Jaworski
213
(7,03%)
Okręg 4
Zawiszy Czarnego, Żagańska nr 100A i od nr 112 do nr 114, Bieszczadzka, Izerska, Karpacka, Karkonoska, Kujawska, Kurpiowska, Leszczyńska, Lubuska, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Opolska, Pienińska, Podhalańska, Podlaska, Pomorska, Słowiańska, Sudecka, Śląska, Świętokrzyska, Tatrzańska, Warmińska, Wielkopolska, Wileńska, Akacjowa, al. Wojska Polskiego, Botaniczna, Brzozowa, Czecha, Dębowa, Dziewina, Gen. Chłopickiego, Gen. Dąbrowskiego, Klonowa, Krucza, Kusocińskiego, Leśna, Letniskowa, Malinowskiego, Marusarzówny, Modrzewiowa, pl. Żwirki i Wigury, Pytlasińskiego, Rekreacyjna, Sarnia, Smoczyka, Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Stamma, Teligi, Tenisowa, Turystyczna, Wypoczynkowa, Źródlana, Gen. Bitnera, Gen. Grota-Roweckiego, Gen. Hallera, Gen. Okulickiego, Gen. Pułaskiego, Gen. Sikorskiego, Lelewela, Marszowska, Pionierów, Wyzwolenia, Zachodnia, Zacisze, Zjednoczenia, Żołnierska, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Dworcowa, Grunwaldzka, Łąkowa, Na Wzgórzu, Niepodległości, Osadnicza, Powstańców Wielkopolskich, Strażacka, Szklarska, Westerplatte, Wrzosowa.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE MIAST I GMIN POWIATU ŻARSKIEGO
-
7
Rafał Michał Ciesielski
48
(1,43%)
-
2
Jan Budźko
113
(3,36%)
-
5
Elżbieta Beata Bandoła
23
(0,68%)
-
4
Jadwiga Szkopińska
16
(0,48%)
-
6
Zdzisława Helena Niedzielan
13
(0,39%)
-
1
Marian Stanisław Popławski
421
(12,53%)
-
3
Mariusz Dul
59
(1,76%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Piotr Wacław Czerwiński
269
(8,01%)
-
4
Aneta Elżbieta Bonke
26
(0,77%)
-
3
Katarzyna Kalkowska
17
(0,51%)
-
5
Lech Sołtysiak
3
(0,09%)
-
2
Rudolf Kikowicz
115
(3,42%)
-
6
Elżbieta Maria Golec
11
(0,33%)
-
7
Zbigniew Józef Kornacki
27
(0,80%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRE MIASTO-LEPSZY POWIAT
-
1
Aleksander Roland Czerwonajcio
61
(1,82%)
-
3
Magdalena Beata Gontarz
36
(1,07%)
-
5
Katarzyna Czepas-Napiórkowska
28
(0,83%)
-
4
Dominika Sylwia Rezlerska
141
(4,20%)
-
7
Jacek Tomasz Mondorowicz
50
(1,49%)
-
6
Marek Chmielewski
86
(2,56%)
-
2
Mariusz Morawski
87
(2,59%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Gustaw Jerzy Głodowicz
121
(3,60%)
-
3
Wioleta Daria Laskowska
31
(0,92%)
-
2
Katarzyna Joanna Spacjer
113
(3,36%)
-
5
Arkadiusz Bronisław Sygutowski
18
(0,54%)
-
6
Alina Natalia Kopańska
13
(0,39%)
-
4
Adrian Piotr Łabuć
17
(0,51%)
KOMITET WYBORCZY ŻARSKIE STOWARZYSZENIE TOBIE I MIASTU
-
1
Edyta Magdalena Gajda
571
(16,99%)
-
2
Grzegorz Terlecki
107
(3,18%)
-
7
Józef Tadeusz Szczotka
154
(4,58%)
-
5
Małgorzata Szymczak
10
(0,30%)
-
4
Krystyna Zawadzka
8
(0,24%)
-
3
Marek Poniewierka
20
(0,60%)
-
6
Agnieszka Maria Gruber- Mikoś
24
(0,71%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
7
Maja Anna Bajko
36
(1,07%)
-
1
Jacek Krzysztof Stroynowski
255
(7,59%)
-
2
Łukasz Mateusz Pajor
48
(1,43%)
-
6
Eugenia Piwko
30
(0,89%)
-
5
Krystyna Rusin
24
(0,71%)
-
4
Andrzej Adam Smarzyński
86
(2,56%)
-
3
Wioletta Agnieszka Karatysz
24
(0,71%)